Burslar

BURSLAR: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri, mezunları ile derneğimize üye olabilme özelliği taşıyanların gönüllü ve düzenli bağışlarının toplandığı havuzdan oluşmaktadır.

Bu havuzun dışında kişi ve kurumlar tarafından da çeşitli burslar verilmektedir.  TEV dışındaki burs başvuru ve seçimleri ETD bursu başvurusu şeklinde yapılmakta ve burs çeşidine uygun öğrenciler dernek yönetim kurulu ve öğretim üyelerinden oluşan komisyonlar tarafından seçilmektedir.

Ege Tıbbiyeliler Derneği bünyesinde verilen burslar

Dernel Bursu: Aylık en fazla 300 TL olup öğrencinin durumunda önemli bir gelişme olmadığı sürece tüm eğitim yaşamı boyunca devam eder.  İlk 5 yıllık dönemi kapsar.

EgeTıp92liler Bursu: Aylık en fazla 400 TL olup öğrencinin durumunda önemli bir gelişme olmadığı sürece tüm eğitim yaşamı boyunca devam eder.  İlk 5 yıllık dönemi kapsar.

Diğer Burslar

TEV bursunun başvuruları ise kendi web sitelerinden takip edilip yapılmaktadır. Forma ulaşmak için tıklayınız

Gerek dernek bünyesinde gerekse aracılı olarak verilen burslar için “Burs Başvuru Formu” dernekten veya web sayfasından temin edilerek doldurulmalı ve istenilen evraklar eksiksiz biçimde tamamlandıktan sonra belirtilen tarih aralıklarında dernek sekreterliğine teslim edilmelidir.